VM MOTOR

O společnosti

O společnosti

O společnostiVladimír Vácha – VM MOTOR je společnost založená roce1992 úspěšným motokárovým a automobilovým závodníkem Vladimírem Váchou.DOTACE EU

V průběhu závodní kariéry přiměla potřeba výroby dílů k motorům a zdokonalování závodní techniky k založení a postupnému rozšíření společnosti na strojní obrábění.

V současné době je společnost téměř soběstačná při výrobě komponentů na výrobu vlastních motokárových motorů a motocyklů.

Společnost má dispozici vlastní slévárnu hliníku.

Výroba využívá moderního programového vybavení usnadnění a zefektivnění přípravy výroby náročnějších dílců.

Společnost VM MOTOR je českým zástupcem italské společnosti Dell´Orto na distribuci karburátorů a jejich náhradních dílů a švédské společnosti Ohlins na prodej tlumičů, pérování a olejů.

V roce 2007 získala firma certifikát systému jakosti ISO 9001:2001 od společnosti TÜV SÜD Czech.

  VM Motor Cerificate ISO 9001 CZ VM Motor Cerificate ISO 9001 ENG

  O společnosti

 

Souhrnná zpráva z motocrossové sezóny 2010

Letošní sezónu jsme absolvovali s motocyklem VM 610F a pilotem Martinem Vaněčkem.
Zúčastnili jsme se závodů MX3 mistrovství světa v Holicích, závodu mistrovství ČR a krajského přeboru SMS Kaplice.

Mistrovství světa v Holicích se pro naši firmu podařilo získat 6 mistrovských bodů což považujeme za největší úspěch letošní sezóny. V první jízdě Martin s poněkud opatrnějším projevem vybojoval 1 bod za 20. místo. V druhé jízdě již zbaven ostychu se umístil na 16. místě a přivezl celkem 6 mistrovských bodů. Po 40 letech se objevila ve světových tabulkách od doby Falty a ČZ motorka české výroby, která získala body v MS.

Mistrovství ČR se nám díky četným zraněním příliš nedařilo a nedokázali jsme se umístit na pozicích, se kterými bychom jako team a firma byli spokojeni.

V krajském přeboru jsme vybojovali 3. místo za Davidem Čadkem a Janem Mrázkem. Přičemž jsme díky zranění neabsolvovali jeden závod celého seriálu.

Na poslední závod v Habeši jsme angažovali Davida Čadka, který s přehledem zvítězil.

Do příštího roku vyvíjíme novou 450-tku, která bude koncepčně vycházet z modelu 610 s četnými změnami rámu, pérování, geometrie, klikové hřídele, hlavy, válce, pístu a převodovky.
Jeden kus prototypu již máme v testování. První zkoušky proběhly bez větších problémů a odezvy na menší obsah našich testovacích pilotů byly nad očekávání dobré.
Po najetí cca 100 motohodin bychom chtěli uvést tento motocykl do výroby.

Na příští sezónu 2011 probíhá jednání s bývalým pilotem mistrovství světa Josef Dobešem (27).
Josef se zúčastnil i dvou testů nové 450-tky.  Jednání bude ukončeno do konce letošního roku a výsledek bude zveřejněn na našich webových stránkách www.vmmoto.cz.

V závěru bychom rádi poděkovali za celoroční podporu společnosti Goldfren -  paní Andree a panu Stanislavu Špačkovým, společnosti HQH Systém spol. s r.o. -  panu Žižkovi a společnosti Shell, společnosti ČZ Řetězy s.r.o. v zastoupení pana Radka Žipka, společnosti MEFO Sport Centrum – panu Strachovi, společnosti Moto výfuky Sharon. Samozřejmě i těm, kteří nám celou sezónu fandili a všem ostatním, které neuvádíme, ale bez kterých bychom těchto výsledků nedosáhli, patří náš velký DÍK.


Za VM MOTOR Racing team Vladimír Vácha 

Dnes je: 22.06.2018

Svátek slaví: Pavla

Aktuality

oddělovač

Anketa

oddělovač

Líbí se Vám vzhled stránek?

Ano
odpověď Ano (73%)
73%
Ne
odpověď Ne (27%)
27%